Technikum nr 2

Kierunki kształcenia w roku szk. 2017/2018:
Technik żywienia i usług gastronomicznych, Technik organizacji reklamy, Technik usług fryzjerskich

Branżowa Szkoła I stopnia nr 2

Kierunki kształcenia w roku szk.  2017/2018: Fryzjer, Mechanik pojazdów samochodowych,Blacharz samochodowy, Monter sieci instalacji i urządzeń sanitarnych, Piekarz, Kucharz, Sprzedawca, Lakiernik, Elektryk, Murarz-tynkarz, Stolarz, Mechanik - operator pojazdów i maszyn rolniczych

  • Technikum nr 2

  • Branżowa Szkoła I stopnia nr 2

Rozbiór półtuszy wieprzowej

Najlepiej człowiek uczy się, jeżeli może przeżywać, doświadczać, obserwować, kojarzyć - wówczas nawet najtrudniejsze zagadnienia stają się proste i zapamiętane na całe życie.

Ważną umiejętnością w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych jest rozróżnianie surowców, dokonywanie oceny ich jakości, dobór technik obróbki surowców i możliwości zastosowania w produkcji potraw. Te cenne umiejętności uczniowie Zespołu Szkół im. B. Prusa mogą szlifować na Warsztatach oceny jakości w ramach projektu Staż i praktyka atutem przyszłego pracownika dofinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Podczas jednego ze spotkań w ramach warsztatów uczniowie mogli obserwować rozbiór półtuszy wieprzowej. Taka forma zajęć możliwa jest przy współpracy lokalnych wytwórców żywności, którzy dowiozą świeże półtusze i fachowo zademonstrują wykrawanie elementów mięsa lub trybowanie kości. Szkoła współpracuje z Zakładem Mięsnym Lenarcik, który wspiera nauczycieli w edukacji zawodowej młodzieży oraz w kształtowaniu świadomego konsumenta. Tym razem odwiedziła nas Pani dyrektor Zakładu Marzena Krakowska, pasjonatka zdrowego żywienia, tradycyjnej kuchni polskiej i specjalista w dziedzinie technologii mięsa. Warsztaty z panią dyrektor były niezwykle interesujące.

 

                                                                       Koordynator projektuPoprawiony: wtorek, 27 lutego 2018 07:54
 
 
<<  Marca 2018  >>
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

projekty_unijne

 Szkola_bez_przemocy

  leonardo