Technikum nr 2

Kierunki kształcenia w roku szk. 2018/2019:
Technik żywienia i usług gastronomicznych - dietetyka, Technik organizacji reklamy - fotografia cyfrowa, Technik usług fryzjerskich - wizaż, Technik budownictwa - klasa patronacka firmy Budomur

Branżowa Szkoła I stopnia nr 2

Kierunki kształcenia w roku szk.  2018/2019: Fryzjer, Mechanik pojazdów samochodowych,Blacharz samochodowy, Monter sieci instalacji i urządzeń sanitarnych, Piekarz, Sprzedawca, Lakiernik, Elektryk, Murarz-tynkarz, Stolarz, Mechanik - operator pojazdów i maszyn rolniczych, Kucharz - barman (n...

  • Technikum nr 2

  • Branżowa Szkoła I stopnia nr 2

Tradycyjne serowarstwo regionalne w Prusie

Uczniowie Zespołu Szkół im. B. Prusa uczestniczą w niezwykle ciekawych warsztatach promujących lokalnych producentów żywności. Każdy uczestnik warsztatów może dowiedzieć się, jakie cechy wyrobu świadczą o wysokiej jakości i jakie czynniki mogą obniżyć jakość produktów.

13 lutego 2018r. młodzież kształcąca się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych brała udział w Warsztatach oceny jakości w ramach projektu Staż i praktyka atutem przyszłego pracownika. Tematem przewodnim było serowarstwo -tradycyjne, regionalne. Ekspertami były panie z siedliska Leluja z Wielgolasu- Monika Żurawska i Magdalena Lewandowska. W ramach spotkania wytwarzane były sery: haloumi z miętą (typu greckiego do grillowania), żuławski i koryciński (typu polskiego) z ziołami np. papryką, kozieradką, cubrycą oraz ser ricotta (typu włoskiego). Sery powstały z mleka świeżego pochodzącego z gospodarstwa rolnego. Panie przekazały mnóstwo informacji m.in. o wpływie żywienia krów na jakość mleka, a następnie serów, wskazówki technologiczne jak wykonać ser, w którym momencie rozpocząć i zakończyć proces produkcji, gdzie zakupić niezbędne akcesoria i dodatki oraz do jakich potraw takie sery zastosować. Uczniowie z niezwykłym zaangażowaniem produkowali sery i chętnie przekażą zdobytą umiejętność na najbliższych zajęciach edukacyjnych z nauki zawodu i wyprodukują sery dla swoich koleżanek i kolegów, którzy nie uczestniczyli w warsztatach.

 

                                                                                  Koordynator projektuPoprawiony: wtorek, 27 lutego 2018 07:07
 
 
<<  Czerwca 2018  >>
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

projekty_unijne

 Szkola_bez_przemocy

  leonardo